Otevřené ME v Istanbulu

Letos se otevřené ME konalo až na jednotlivé výjimky bez účasti hráčů z České republiky. Je to škoda, protože soutěž je příjemná, velice dobře organizovaná a Istanbul je jedno z nejkrásnějších měst na světě. Jediným českým hráčem byl Anatol Filip, hrající ovšem za slovenský tým. A jediná původem česká hráčka zde byla Magda Tichá, hrající však již v Nizozemských barvách.

Ze sousedního Slovenska nejenže nastoupil seniorský tým, ale také mělo další přímé zastoupení, když se mu podařil diplomatický úspěch a do exekutivy EBL se zařadil i Peter Belčák (čtvrtý zleva v horní řadě).

Pod tímto jménem se však soutěž hraje naposledy a v dalších letech bude přejmenována na „European Transnational Championships“, protože současný název se zdál býti zavádějícím.

První týden probíhaly mixové soutěže a jako první z nich se konaly týmy. Přihlásilo se 86 družstev, z nichž 32 postoupilo do KO. Mezi nimi byl i Wilson s Magdou Tichou. Ti s jistotou postoupili do KO, avšak zde vypadli hned v prvním kole s týmem Rosenthal.

To byl ostatně i osud mnoha silných družstev, ale startovní pole bylo nabité hvězdami, a tak do finále postoupila silná družstva REES a GOOD SIX.

Zlatí medailisté

Vítězní GOOD SIX hráli ve složení: Catherine D'ovidio, Marc Bompis, Mikhail Krasnosselski, Christina Lund Madsen, Bas Drijver a Tania Dikhnova.

Následujícího turnaje mixových párů se zúčastnilo 239 dvojic. Do semifinále A jich postoupilo 112, včetně těch, co postoupili přímo ze semifinále týmů. Magda Tichá s Richardem Ritmaijerem do něj bezpečně postoupili z 35 místa. V semifinále si ještě polepšili a do Finále A mezi 56 nejlepších postupovali z desáté pozice. Pořadí nakonec udrželi a skončili celkem na 9. místě, což je velký úspěch.

1. Rimstedt - Shen   SWE/CHN  55.68

2. Krasnoselski – Diknova RUS  55.67

3. Mihai - Mihai               ROM 55.50

Hlavní soutěže Open se zúčastnilo 122 týmů. Do KO 32 nejlepších týmů se nedostali například 34. ZIMMERMANN, a mnohé další týmy.

Nakonec zvítězilo družstvo MOSSOP: Edward JONES, Thomas PASKE, Justin HACKETT, Alexander HYDES, David MOSSOP, Jason HACKETT

Ostatní týmové soutěže byly mnohem méně obsazené. Za ženy se zúčastnilo 26 družstev. NETHERLANDS RED s Magdou Tichou se po pěkném začátku nedostaly do finále mezi 8 nejlepších.

Zvítězil mezinárodní tým APPLE PIE: Sylvie WILLARD, Justyna ZMUDA, Catherine D'OVIDIO, nehrající kapitán Pierre ZIMMERMANN, Katarzyna DUFRAT, Tatiana PONOMAREVA, Tatiana DIKHNOVA.

Také v kategorii seniorů soutěžilo jen 22 družstev. Slovensko: Anatol FILIP, Marian HENC, Karol LOHAY, Eduard VELECKÝ pěkně finišovalo, ale porážka v předposledním kole je o možnost postupu do finálového KO připravila.

Zvítězili favorizovaní Američané: Michal KWIECIEN, Zia MAHMOOD, Petra HAMMAN kapitán), Wlodzimierz STARKOWSKI, Krzysztof MARTENS, Reese MILNER, E. Paksoy (trenér), Hemant LALL

Několik pěknách rozdání z týmových soutěží je uveneno v článku Rozdání z ME.

Open párů se zúčastnilo 280 párů. Z nich 112 postoupilo do semifinále „A“ a z něj 52 dvojic do šestikolového finále „A“. Z nich na medailových pozicích skončili: