Dražší než se čekalo

26.1.2020

 

Rozdání pochází z třetího kola lednové první celostátní ligy.

Krabice 25, rozdával N, EW v druhé


10952
Q874
10965
4

 

J3
AJ
AQJ8732
KJ

Q7
K10952
-
A109752

 

AK864
63
K4
Q863

 

 

Západ

Sever

Východ

Jih

Fořt Botur Fořtová Klemš
  pas 2 2
4 4 pas pas
kontra pas…    

2 byly dvoubarevné. Sever viděl svůj singl tref a partnerův singl srdcový byl po fitu soupeřů jako vymalovaný, takže 4 byly jasná volba. V první lize se sice obecně vyplácí věřit soupeřům, ale zde to nebylo tak výhodné. 4 jde splnit, ale není to snadné. V praxi se to podařilo jen jediné dvojici z pěti, které srdcovou hru sehrávali. Další tři dvojice bránily v pikách a dvě dvojice volily kárový závazek, kde však nelze splnit více než devět zdvihů, takže obě padaly.

Splnit 4 lze přes kára. Hlavní hráč by musel po stažení dvou piků vzít další výnos a prosnapnout malé káro. Pak uhodne srdce a zahraje je do esa a klukem. Pokud Sever pokryje, odevzdá hlavní hráč již jen jeden tref. Zdá se lepší nepokrýt, ale nyní začne hlavní hráč tahat kára a splní dokonce +1. Ve skutečnosti z otevřených karet vede k udržení na 10 zdvizích jen zahrání do pikové double chicane v třetím kole.

Ale zpět k pikovému závazku. Západ vynesl A a pokračoval 8, kterou Východ snapl. Poté poslušně vrátil srdce. Západ vzal esem a pokračoval J, kterého hlavní hráč pokládal za lepší nepokrýt. Západ však zahrál 2, kterou Východ snapl Q. Hlavní hráč je nyní ztracen. Snapl králem a zkusil odehrát eso, ale pak musel ještě odevzdat tref, trumf a navíc mu nestačí trumfy na dohrání křížem. Celkem -4 za 800.

Na druhém stole byla ale dražba divočejší a NS skončili v 5x. Naštěstí hra neprobíhala stejně a tak závazek spadl jen třikrát za 500. Takže nakonec přece jen +7 IMP.

 

Předcházející rozdání