Falešná karta

11.2.2020

 

Rozdání pochází z druhého kola lednové první celostátní ligy.

Krabice 26, rozdával E, oba v druhé


A9654
85
J985
54

 

K8
A
7432
KQJ1096

J107
J106432
106
72

 

Q32
KQ97
AKQ
A83

 

 

Poté, co Západ dražil trefy, se NS zázrakem zastavili ve 2. Východ samozřejmě vynesl tref, který hlavní hráč hned vzal esem. Pak pokračoval trumfem s úmyslem vzít esem a zahrát další trumf, který propustí. Uhodl by tak sice dubl pikového krále, ale ztrátě druhého trumfového zdvihu by stejně nezabránil, protože třetí kolo trefů Východ přesnapne vyšším trumfem. Obrana tak získá čtyři zdvihy (srdcový, trefový a dva trumfy).

Ondra Krása ale hned na první pik ze stolu přidal krále! Z otevřených karet to stojí zdvih, ale hlavní hráč to viděl jinak. Vzal zdvih esem a je mu jasné, že trumfy jsou 4-1. Bojí se, že pokud ještě jednou trumfne, může pak být nepříjemně krácen, a proto raději hned hraje kára.

Situace však vzala nepříjemný obrat. Východ snapuje třetí káro desítkou. V tu chvíli hlavní hráč vidí, co se stalo, ale může již jen přihlížet. Východ podehrává tref. Západ odehrává A a posílá trefový přesnap. Východ pak hraje srdce, které Západ snapuje svou osmičkou. Obrana si tak rozsnapovala všechny své tři trumfy. Bohužel to nestačilo, protože hlavní hráč splnil, ale alespoň to přineslo uspokojení z pěkného zahrání, protože všichni ostatní hráči plnili do piků 9 zdvihů.

 

Předcházející rozdání