Dominikánská republika - "Perla Karibiku"

 

Kousek  pohádkového léta uprostřed zimy - tak by se dal nazvat náš výlet letos v únoru do Dominikánské republiky.
Nakonec nás letělo 10, zájezd jsme koupili u CK Thomas Cook.

Punta Cana je kus opravdového ráje na zemi. Pláž Bávaro (na fotografii nahoře) je dlouhá 60 kilometrů a celá takhle nádherná - bílý písek, palmy a tyrkysové moře.

Na internetu jsem se dočetla, že je krásný výlet na ostrov Saona. Na ten jsme jeli všichni, užili jsme si cestu katamaránem s vitamínem R (Rum), koupání v kouzelné laguně a pak pobyt na ostrově s obědem i s grilovanou langustou. Někteří účastníci jeli ještě na další výlety, ti odvážnější letěli padákem nad mořem a Libuška byla na golfu na 18jamkovém golfovém hřišti Barcelo. A nechyběla ani exkurze do místní ruční výrobny dominikánských doutníků.

Hotel Occidental Grand Punta Cana**** byl krásný, zvláště venkovní prostory, zahrady velmi hezky řešené, dokonce i s živými zvířaty v jezírcích, vše nepřelidněné a pláž čistě udržovaná. All inclusive včetně karibských koktejlů nám dávala zabrat. Byla dřina se udržet a vše alespoň neochutnat.

Pobyt se nám nečekaně prodloužil o jeden den, takže místo 11 nocí jsme měli 12. Důvodem byla technická porucha letadla, kterým jsme měli letět domů. Zůstali jsme tedy ještě o den déle v našem hotelu a dovolenou měli o den delší, což byl velice milý bonus.

Letěli jsme z Prahy do Frankfurtu a z Frankufrtu  pak Boeingem 767 do Punta Cany. Z dlouhé cesty jsem měla docela obavy, cesta trvala z Frankfurtu 10 hodin, ale ve velkém letadle se pohodlně sedělo, pořád se něco dělo nebo roznášelo, letušky se staraly, a tak docela dobře utekla. Na zpáteční cestě jsme letěli dokonce Airbusem 330, ve kterém bylo spousta volných míst a navíc "s větrem v zádech", tak cesta zpět byla opravdu komfortní a o dvě hodiny rychlejší.

Co dodat na konec? Začínám ihned šetřit, protože do Dominikánské republiky, tohoto tropického ráje, se chci určitě podívat znovu:-)

Odkaz na album s fotografiemi - zde