Vyřešená vražda

 

Před 34 lety vzrušila Ameriku zpráva, že byl zavražděn známý producent a režisér Barry Crane. Ten byl nalezen mrtvý ve svém domě v Hollywoodu.

Letos v květnu byl na základě nového prověření otisků prstů a testu DNA zatčen podezřelý Edwin Hiatt, který se podle vyjádření policie v Los Angeles k činu přiznal.

Crane by proslulý jako režisér a producent nejpopulárnějších televizních pořadů v letech 1970 až 1980. Mezi jinými "Dallas", "Hawaii 5 - 0", "Mission Impossible", "Wonder Woman", "The Incredible Hulk" a mnoha dalších.

V bridžovém světě byl ještě známější jako mistr světa ve smíšených párech s Kerri Sanborn (nyní Shuman). Byl pokládán za vůbec nejlepšího hráče párových turnajů na světě. Získal 13 titulů na Mistrovstvích USA. Do síně slávy ACBL byl uveden v roce 1995.

Crane měl několik zásad, jejich dodržování vyžadoval i od svých partnerů. Například vždy impasovat dámu do kluka. Nebo pokud chyběly tři trumfy s králem, a obránce před impasem přidal menší ze dvou malých karet, vždy hrát na vypadnutí singl krále.

Byl také zodpovědný za změnu pravidel ACBL, která nyní zakazují hraní ve dvou nebo více stejných soutěžích současně. Před změnou pravidel Crane sehrál jednu kvalifikaci v zóně východ USA, pak nasedl na své soukromé letadlo a zaletěl si zpět na západní pobřeží, kde byl tříhodinový časový rozdíl, na stejnou kvalifikaci zde.

 

Předcházející aktualita