Problémy USA s kvalifikací na MS

 

USA používá výrazně komplikovanější systém kvalifikací na mistrovství světa než zbytek světa. V první řadě má dvojitou kvalifikaci na Open s tím, že první družstvo se vybírá již o rok dříve. A zadruhé využívá pro kvalifikace Open, Ženy, Mixy a Seniory různé termíny s odstupem jednoho týdne, kde Senioři hrají poslední kvalifikaci. Tak se také stalo, že někteří hráči se kvalifikovali do více soutěží. Jsou to Steve Garner (Mixy 1 a Senioři 2), Michael Rosenberg (Mixy 2 a Senioři 2).

Americká federace má pravidlo, že platí pozdější kvalifikace a tak by měli být tito hráči nahrazeni ve svých mixových týmech náhradníky. To ovšem do jisté míry zpochybňuje korektnost mixové kvalifikace.

Jiné země tento problém nemají - především proto, že se jejich kvalifikací nezúčastňuje tolik družstev, aby bylo potřeba kvalifikace konat v oddělených víkendech. Ale například Anglie má mezi kvalifikacemi měsíc času a ne týden jako USA. Pak je mezi soutěžemi čas na obměnu týmu. A Francie to vyřešila ještě jednodušeji. Všechny kvalifikace se konají ve stejný den.

   

Předcházející aktualita