Čínské národní mistrovství

22.8.2019

 

V Číně se v posledních letech bridž rozvíjí velmi intenzivně a vzniká zde mnoho nových klubů a soutěží. Pokud pojedete do Číny a budete hledat bridžový klub, může se vám hodit čínský znak pro bridž: 礄 .

Jeden ze čtyř nejdůležitějších turnajů je národní mistrovství. Obsahuje otevřené týmy, ženské týmy, smíšené týmy, otevřené páry, ženské páry a smíšené páry. Nejvyšší prestiž z těchto turnajů mají otevřené týmy. Letos se Čínské národní mistrovství konalo v květnu v Chang-čou.

Soutěže se zúčastnilo 56 týmů. Jak je již pomalu v celém světě zvykem, začínalo se švýcarskou kvalifikační částí, z níž nejlepších 32 týmů postoupilo do vyřazovací fáze. Po čtyřech kolech KO se ve finále setkaly dva nejsilnější týmy, které spolu o vítězství zápasí i v čínské lize: JINSHUO (Jacek Kalita - Michal Nowosadzki, Ju  Chuancheng - Shi Zhengjun, Zhuang Zejun - Jiang Tong) a PD TIMES  (Boye Brogeland - Christian Bakke, Jerry Li - Zhong Fu, Hou Xu - Dong Lidang).

Stejné týmy se potkaly ve finále loni a i letos zvítězil Jinshuo. Vítězství bylo docela těsné 88:75 a ještě několik rozdání před koncem jej mohli PD Times  obrátit ve svůj prospěch.

   

Předcházející aktualita