Finále čínské ligy

31.3.2020

 

Do finále čínské první ligy, které se odehrálo v Taicang v provincii Jiangsu v listopadu loňského roku, postoupilo z předcházejících dvou kol šest nejlepších týmů. Systém postupů byl velice složitý, až rafinovaný.

První dva z druhého kola postupovali přímo do další části a další čtyři sehráli o postup zápas. Pak si ze dvou vítězů první dva vybrali soupeře. Vítězové hráli mezi sebou a lepší z nich postoupil do definitivního finále. Tam se se utkal s vítězem zápasu mezi druhým a třetím týmem.

Družstvem, které prošlo kvalifikacemi bez ztráty květinky, bylo PD Times. Jejich soupeřem se stali Beijing Shouchuang, kteří postoupili z dolní skupiny, a v boji o finále porazili Pioneers jen velmi těsně 120:116.

Finále bylo dlouho záležitostí Beijing Shouchuang, jenž po pěti šestnáctkách vedli o 29 IMP. V poslední šestnáctce však PD Times zabrali a drtivě v ní zvítězili 77:11, čímž na poslední chvíli obrátili zápas, a získali titul. Mistry Číny se tedy stali PD Times ve složení: Fu Zhong - Do Lidang, Fredrick Nyström - Johan Upmark, Hou Xu - Jerry Li.

Předcházející aktualita