Odklad mistrovství

17.6.2020

 

V souvislosti s COVID-19 byly přesunuty termíny mistrovství světa a Evropy na pozdější termíny. Mistrovství národních týmů na Madeiře bylo odloženo na červen 2021, Transnational mistrovství, které se obvykle koná v červnu lichých let, se pak v roce 2021 neuskuteční.  Stejně tak bylo zrušeno Národní mistrovství mládežnických párů v Salsomaggiore.

Jen Evropský pohár mistrů se prozatím uskuteční podle plánu 12.-14. listopadu. Tato akce zahrnuje pouze 12 týmů a omezený počet činovníků a organizátorů, takže může být organizována ve více kontrolovaném prostředí než větší akce.

Rušením letošních soutěží se se tak narušuje již dvacet let fungující schéma pořádání světových a evropských mistrovství. Proti tomu, aby se pak ve stejném roce konaly Bermuda Bowl, Venice coup, d'Orsi Trophy, Wuhan Cup a doprovodné mistrovství párů mistrovství protestují především národní svazy Austrálie, Nového Zélandu a některých asijských zemí. Pro ně jde při cestování na tolik mistrovství konaných v jednom roce na druhém konci světa o neúměrné zvýšení nákladů. A to je kritické především nyní, kdy se kluby i svazy potýkají s poklesem příjmů z klubových a národních soutěží.

 

Předcházející aktualita