Další bridžové skandály

17.9.2020

 Ani online hraní na BBO a dalších bridžových serverech neukončilo bridžové skandály. Po sérii v roce 2015 se zdálo, že se situace uklidnila, ale nové způsoby hraní přinesly i nové metody, kterým nemohli někteří hráči odolat.

Jednou z nejjednodušších možností je přihlásit se do internetového turnaje jako hráč a zároveň na vedlejší obrazovce sledovat všechny čtyři karty jako divák. Tato metoda je však také relativně snadno odhalitelná, když kombinace geniálních zahrání a diváka na stejné IP adrese vyvolává jasné podezření.

Nejznámější osobností, která se k takové hře již přiznala, je polský mistr světa Michal Nowosadzki.Ten uveřejnil velice emotivní zpověď na serveru Bridge Winners, kde své konání vysvětloval tím, že vzhledem ke starostem o svou malou dceru a psa, začal hrát hluboko pod svou úroveň, a tak si hru jen tak trochu vylepšil na svou normální úroveň. Zároveň také naznačil, že tuší o několika dalších hráčích, kteří takto v internetových soutěžích hrají.

Otázkou samozřejmě je, do jaké míry je jeho zpověď spontánní. A také bude zajímavá reakce světové, evropské, americké a polské federace, ale i čínské federace, kde Novosadski hraje čínskou ligu. První krok již učinili Poláci, kteří jej vyřadili z národní reprezentace.

Hned vzápětí po vyjádření Nowosadského se přiznala i americká reprezentantka Sylvia Shi.

Z ohlasů v tisku a na internetu je jasné, že v budoucnosti se připravují další metody sloužící k odhalování nových způsobů neetického chování v bridži.

 

Předcházející aktualita