ME 2021 je opět zrušené

27.05.2021

 

Počátkem dubna změnila EBL názor a vzhledem k nejistotě kolem covidové situace zrušila Mistrovství Evropy na Madeiře již jednou přesunuté na červen. Další předpokládané konání ME je odložené na červen roku 2022.

WBF nedávno vyhlásilo přesun MS 2021, které se mělo konat v italském Salsomaggiore Terme, na přelomu února a března roku 2022. V reakci na to nyní EBL vyhlásila termíny evropské kvalifikace, která musí proběhnout dříve než ME, a není k tomu tedy možné využít obvyklou cestu postupu nejlepších týmů z ME.

Evropská kvalifikace (Open, Ženy, Senioři i Mixy) proto proběhne online 23.-28.8.2021 na platformě RealBridge. Nebude dovolené hraní z domova, ale jen z uzavřené lokace podle pravidel EBL. Na těchto lokacích budou pozorovatelé EBL, kteří budou dohlížet na dodržování etiky hry. V hrací místnosti nesmí být žádní diváci.

Vzhledem k rozdílných časům konání soutěží ve všech čtyřech kategoriích, se budou v každé z nich hrát rozdílné krabice. Diváci mohou zápasy sledovat, ale ty budou vysílány se zpožděním asi 30 minut, a stejně tak bude opožděné průběžné skóre.

Předcházející aktualita