Jako na houpačce

25.9.2020

 

Toto rozdání pochází z úvodního večerního turnaje na bridžovém týdnu na Kořenově.

Rozdával N, oba v první
Q6
K1096
AK82
Q54

 
10542
A743
QJ
1062
AKJ87
5
10653
873

 
93
QJ82
974
AKJ9

 

 

Západ

Sever

Východ

Jih

  1 1 kontra
pas 2 pas 4
pas…      

Rozdání pěkně dokumentuje, jaké problémy nás mohou čekat na bridžových týdnech.

Západ ani zdvořilostně nezvýšil zásah partnera a tím si zadělal na další problémy. Východ vynesl dvě kola piků, a když partner namarkoval sudý počet, usoudil, že nejlepší pokračování bude poslat pikový snap partnerovi.

Tím velice potěšil hlavního hráče, kterému se náhle z beznadějného závazku stal bezproblémový. Zahodil tedy na stole káro a v ruce jej snapl. Pak zahrál K, ale Západ trumf propustil a propustil i následující kolo trumfů. Dvojí propuštění spolu s rozlohou trumfů 4-1 náhle udělalo z bezproblémového závazku velký problém. Pokud bude hlavní hráč pokračovat dalším trumfem, Západ jej porazí zahráním dalšího kola piků.

Hlavní hráč však přišel na řešení. Nyní musí bez dotrumfování odehrát své levné barvy a pak dohraje závazek křížem. Pokračoval tedy kárem do esa a Západ s bezelstným výrazem přidal dámu. Už to zase vypadá, že závazek splnit nepůjde.

Ale jiná cesta není, a tak hlavní hráč zahrál další káro. A když Západ přiznal i na tři trefy, byl závazek splněn. Taková hra trochu psychicky vyčerpá.

 

Předcházející rozdání