ALT Invitational BAM (4)

19.4.2021

 

 

Ve finále turnaje ALT Invitational BAM pořádaném jako board-a-match se utkaly týmy GUPTA (David Gold, Naren Gupta, Zia Mahmood, Bauke Muller, Simon de Wijs) a turecký tým  SALVO (Sedat Aluf, Bülent Aslan, Enver Köksoy, Nezih Kubaç, Ali Uçar, Nafiz Zorlu, Ömer Umur).

V předcházejících třech rozdáních získali vždy bod Turci a jediné rozdání před koncem zápasu na 2 x 12 rozdání tak vedl GUPTA již jen o 0,1 bodu. Pro posun na první místo by Turci museli zvítězit ještě v tomto posledním rozdáním.

Krabice 12, rozdával W, NS v druhé
AQ85
AK653
-
QJ76

 
93
J10742
Q1094
53
J7642
8
AJ32
842

 
K10
Q9
K8765
AK109

 

 

Západ

Sever

Východ

Jih

Aslan de Wijs Kubaç Muller
pas 1* 1 2*
2 pas pas 2BT
pas 3BT pas 6BT
pas…      

1 bylo silné zahájení a po něm nacházeli de Wijs a Muller téměř vždy přesný závazek. Turci ale zdatně sypali písek do soukolí, takže Muller znechuceně přeskočil tři stupně a skončil v bezovém slemu. Po károvém výnosu by nebyl problém splnit slem na v zásadě deklarovaný pikový impas na kluka, ale Aslan s důvěrou ve kvalitu partnerova zásahu vynesl pik.

Tím sice vyřešil pikovou situaci, ale jedinou šancí hlavního hráče na splnění zůstává možnost, že Západ bude mít u svých srdcí ještě A. Stáhl tedy osm zdvihů v černých barvách. V pětikartové koncovce si musí Západ nechat čtyři srdce, a tedy mít jen jedno káro. Muller tedy zahrál malé káro, jenže Západ nepřidal eso ale dámu. Východ neponechal nic náhodě, převzal dámu partnera esem a odehrál pikového kluka. -100.

I Zia v poslední partii škodil.

Západ

Sever

Východ

Jih

Mahmood Zorlu Gold Uçar
2* kontra pas pas
2 kontra pas 3BT
pas…      

Ziovo Multi bylo opravdu slabounké, ale požadovaný účel splnilo, když zabránilo soupeřům vydražit slem. Ale nejhorší však jsou splněná přání, a tak soupeři vzali 660, a čtvrtý bod ve čtyřech posledních rozdáních. Turci nakonec zvítězili v zápase 12,5:11,6.

 

Předcházející rozdání