Různé cesty

18.09.2021

 

V každém turnaji se najde několik rozdání, která všichni hráči draží a sehrávají téměř stejně. Ale většinou se některé dvojice odchýlí a hrají něco jiného, nebo sehrávají jinak. Slavně nebo neslavně. K takovým patří i následující rozdání z dubnového poháru OCBL.

Krabice 2, rozdával E, oba v první
9
Q9843
AJ83
KQ3

 
AQ632
-
K102
A7642
KJ108
AJ652
Q975
-

 
754
K107
64
J10985

 

LESLIE proti GILLIS:

Západ

Sever

Východ

Jih

Brogeland Dyke Lindqvist Byrne
      pas
1 kontra 4* pas
4 pas 4 kontra
6 pas…    

Brogeland snapl srdcový výnos a hned zahrál K. Sever vzal a nalezl smrtící vrácení trumfu. Nyní již nelze závazek splnit ani na křížové snapy. Nevyšel však ani pokus o snap dvou trefů a vypracování kár, protože chybí přechody. Takže jednou spadl. Překvapivě je však jediné správné káro zahrané v druhém zdvihu, které vede ke splnění závazku, 10.

Západ

Sever

Východ

Jih

Norton Saelsensminde Bell Gillis
      pas
1 kontra 4* pas
4 pas 4 kontra
rekontra pas 5 pas
5 pas 5 pas
5 pas 6 pas…

Zde byla licitace delší a sehrávka úspěšnější. Hlavní hráč vzal srdcový výnos a zahrál malé káro. Sever nevydržel s nervy a vskočil esem, protože se obával Mortona Forka. Následující srdce hlavní hráč snapl. Pak odehrál vysoké káro, vysoké srdce, na které zahodil káro, a pak stáhl i vysoký tref. Následně dohrál rozdání křížem a splnil.

V dalším zápase se utkali FREDIN proti APEX PREDATORS:

Západ

Sever

Východ

Jih

Fredin Tommasini Apteker Thoma
      pas
1 kontra 4* 5
6 pas…    

Fredin, který není proslulý dlouhými dražebními sledy, ukončil dražbu rázně již v druhém kole. Tentokrát Sever vynesl 9. Fredin vzal zdvih na stole a zahrál káro do krále a esa Severu. Sever vrátil káro, ale Fredin odvážně propustil do desítky. Pak snapl tref, přešel zpět trumfem a snapl další tref. Do ruky se dostal srdcovým snapem, dotrumfoval a splnil zopakováním deklarovaného impasu kárového.

Západ

Sever

Východ

Jih

Rodriguez Nab Barbosa Drijver
      pas
1 kontra 2BT* 3
4 5 pas pas
5 pas…    

Na tomto stole proběhla dražba snad nejzajímavěji, ale ostrá soutěživá dražba soupeřů zabránila EW dojít do slemu. Ani sehrávka nebyla bez zajímavosti. Hlavní hráč začal nadějně na splnění dvanácti zdvihů. Snapl srdcový výnos, pak snapl tref a odehrál dvě kola trumfů. pak snapl další tref a zahrál káro do krále. Nyní již jen zbývalo uhodnout kára, což se hlavnímu hráči povedlo. Ale i tak ztráta 13 IMP.

 

Předcházející rozdání