Nikdy se nevzdávejte

20.1.2022

 

Následující rozdání je již poměrně staré, ale stále má své kouzlo. Sehrál jej počátkem 70. let minulého století anglický hráč Rodney Smith, v té době již Lord Smith of Marlow. Jeho partner byl v tomto rozdání Karel Stepanek, známý český herec, který strávil mnoho let v Rakousku. V roce 1940 se přestěhoval do Británie, kde většinu svého života strávil herectvím, když zpravidla hrál německé role, a také úspěšným hraním bridže.

Rozdával S, oba v druhé
J10765
QJ84
AQ
A5

 
A32
10753
98
9842
K
962
76532
QJ106

 
Q984
AK
KJ104
K73

 

 

Jih

Západ

Sever

Východ

Smith Stepanek
1BT pas 2 pas
2 pas 4 pas
4 pas 6 pas…

Dnes by asi byly dražební metody trochu preciznější, ale přímá dražba v anglickém klubu zase umožnuje získat nesmrtelnou slávu za sehrávku.

Sir Rodney dostal trefový výnos. Ten vzal esem na stole a Východ pozitivně namarkoval desítkou. To se ukázalo jako nešťastné, když marka dámou by jasněji ukázala, že nemá krále. Pak hlavní hráč hned zahrál A a pokračoval Q, kterou v ruce převzal králem. Nyní následoval kárový kluk, který vytvořil v Západu dojem, že se hraje o zahození ztrátového trefu.

Západ tedy snapl a stůl přesnapl. Pak přešel sir Rodney do ruky srdcí a pokračoval károvou desítkou. Západ opět snapl a stůl přesnapl. Nyní se na zahraný trumf srazil král s esem.

Ještě že v anglických klubech je dostatek pohodlných křesel, ve kterých mohli EW několik následujících dní o tomto rozdání diskutovat.

 

Předcházející rozdání