I kdybych měla spálit oběd

02.04.2022

 

Dnes dopoledne jsem při vaření sobotního oběda sledovala 17. kolo základní skupiny Bermuda Bowl. Utkali se v něm dva favorité Švýcarsko (za které hrála polská a holandská dvojice) a USA2.

V rozdání 15 sehrával Sever 3BT poté, co Západ lehce zasáhl 1 a Východ mu jej zvýšil na 2.

 

Gawryš vynesl Q, a když stůl propustil, pokračoval J. V tu chvíli se hlavní hráč na dlouho zamyslel. "To musím vidět, i kdybych měla spálit oběd," prohlásila jsem k nelibosti mého muže. Naštěstí zhruba po 10 minutách, které jsme strávili hledáním argumentů pro to, zda dát či nedat krále, Kranyak přidal kartu. A byl to král! Skvěle uhodnuté a splněno +1 místo -2, když jej nepoloží.

Na druhém stole použil Sever 3 jako čtvrtou barvu, Východ jí okontroval a Západ vynesl. Zde žádný problém nenastal a EW také splnili +3.

V Open soutěži se rozdání hrálo ve 12 zápasech, tedy 24 krát. Na čtyřech stolech se hrálo bezproblémových 5, vždy +1. Na zbylých dvaceti byl závazek 3BT z toho 13 krát ze Severu. Záznamy o vynesené kartě neodpovídají na BBO tomu, kdo byl hlavní hráč, ale zdá se, že Q vynesli minimálně osmkrát. A jen ve dvou případech hlavní hráč neuhodl a propustil i druhé kolo srdcí.

V jednom případě nesl Východ třetí shora, tedy J a pak pokračoval desítkou, ale i v tom případě hlavní hráč snadno uhodl.

Předcházející rozdání