Jako na houpačce

1.6.2022

 

Toto rozdání pochází z 9. kola internetové OCBL League.

Krabice 5, rozdával N, NS v druhé
AK10975
AQ10
A8
K2

 
Q
KJ95
KQ10963
106
842
32
5
AQJ8754

 
J63
8764
J742
93

 

Otevřená místnost:

Západ

Sever

Východ

Jih

Simson Boulin Aker Bellicaud
  1 4 pas
pas kontra pas…  


Jih vynesl 3. Sever vzal zdvih a vrátil trumfovou dvojku. Hlavní hráč, který se bál dalšího trumfnutí, vzal esem a zahrál káro do krále. To nebylo šťastné, protože Sever vzal esem a stáhnul vysoký trumf. Obrana pak ještě získala další dva piky i dvě srdce. Jenom 6 zdvihů znamenalo -800. Kdyby Východ riskl trefový impas a pak jeden pik snapl, spadl by jen za -300.

Zavřená místnost:

Západ

Sever

Východ

Jih

Bedouet Baseggio Vallet Lo
  2 3 kontra
pas 3 pas 4
pas…      

Zde Sever ocenil svou kartu mnohem výše. Kontra Jihu ukazovalo 0-3 body.

Východ vynesl svého kárového singla. Hlavní hráč vzal esem a pokračoval A, do kterého spadla dáma. Zatím má osm zdvihů shora a další dva budou zřejmě potřeba získat na impasy. Trefový král nebude asi sedět, ale srdce by mohla. Nabízí se cesta zahrát 5, a pokud Východ přidá malou, položit šestku a zaimpasovat osmičku. Tím bychom si vytvořili druhý přechod na dvojí zahrání srdcového impasu.

Hlavní hráč ale ocenil Východ na expertního hráče a zkusil jinou cestu. Po trumfovém esu pokračoval K. Východ vzal esem a stáhl ještě dámu. Nyní ale již musí sám zahrát srdcový impas, do double chicane trefové nebo trumf. Zvolil trumf, ale to dalo hlavnímu hráči jistotu dvou přechodů na stůl, a tak možnost dvojího srdcového impasu. Splnil tak za 620, ale stejně ztratil 5 IMP.

Ještě horší by to však bylo, kdyby Východ po A zahrál jako jedinou šanci malý tref do partnerovy desítky. Pak by mohl Západ odehrát vysoké káro a zahrát další káro. Tím by se problém zase vrátil k impasu do trefové osmičky a závazek by mohl být poražen.

Ale i Sever mohl zahrát lépe. Neměl odejít K, ale 2! Třetí kolo kár by pak snapl zvysoka a vpustil Východ na trefového krále. Nyní již závazek porazit nelze.

 

Předcházející rozdání