Psychohrátky

11.05.2023

 

Toto rozdání pochází z 3. kola kvalifikace týmů na turnaji ve Slavonicích.

Krabice 2, rozdával E, NS v druhé
A2
Q94
K85432
87

 
64
K1087653
J
AQJ
KJ853
A2
97
10532

 
Q1097
J
AQ106
K964

 

Nejčastějším závazkem byly 4 ze Západu. Kromě několika stolů, kde Sever vynášel A a učinil sehrávku bezproblémovou, většinou přicházel výnos káro a kárové pokračování. Hlavní hráč dvakrát trumfnul a mezi to vložil sedící impas trefový.

Je jasné, že je potřeba uhodnout piky. Pokud se nám to povede, dostaneme se tak i na stůl a máme možnost zopakovat trefový impas.

Nic nestojí zahrát další srdce. U našeho stolu vrátil Sever bezpečně káro a hlavní hráč začal stahovat své trumfy až na jeden a pokoušel se něco o pozici piků usoudit z odhozů.

Na Jihu ale seděl mnohonásobný reprezentant Anatol Filip. Měl již jasný dopočet rozdání a také věděl, že jde jen o piky. Zahodil tak tři (!) piky a osingloval si dámu. V koncovce pak hlavní hráč zahrál malý pik a Sever přidal malou.

Nyní jsou ve hře jen A a Q. Vypadá celkem jasné, jak jsou piky dělené. Jih by si přeci neosingloval dámu. Hráči vždy odhazují karty spíš od esa a nižší figury si nechávají podložené.

Ale ani hlavní hráč nebyl dnešní. Znal Toliho a byl si jistý, že by nevynechal šanci se jej pokusit zmást. Po chvíli přemýšlení položil krále a splnil.

  

Předcházející rozdání