Americká kvalifikace na Bermuda Bowl

 

USA má na mistrovství světa dvě postupová místa. Nepořádá však jen jednu kvalifikaci, ze které vzejdou oba postupující, ale dvě s ročním odstupem. Tu loňskou vyhrálo družstvo NICKELL ve složení: Nick Nickell - Ralph Katz, Jeff Meckstroth - Eric Rodwell, Stevie Weinstein - Bobby Levin, a postoupili jako USA1.

Letos se bojovalo podobným složitým způsobem jako vždy. Napřed kvalifikace a pak KO, do kterého postupně nastupovala nasazená družstva, která se tak prvních kol nemusela zúčastnit. Po velkých peripetiích se do finále nakonec dostalo favorizované družstvo WOLFSON: Jeff Wolfson - Steve Garner, Joel Wooldridge - John Hurd, Zia Mahmood - Michael Rosenberg a družstvo FLEISHER: Marty Fleisher - Chip Martel, Geoff Hampson - Eric Greco, Brad Moss - Joe Grue.

Fleisher však ve finále jasně dominoval 259:153 a postoupil tak jako USA2.

Zajímavostí je, že Zia Mahmood, který letos změnil družstvo, skončil stejně jako vloni na druhém místě a v Bermuda Bowl jej tedy neuvidíme.

V zápasech se vyskytlo mnoho pěkných rozdání, z nichž tři jsou popsána v následujícím článku Kvalifikace na BB. A protože hodně KO zápasů končilo těsným výsledkem, stačilo jen několik lepších dělení klíčových barev nejen v těchto rozdáních, aby se ve finále KO potkala zcela jiná družstva.

 

Za ženy se na Mistrovství světa za USA kvalifikovaly:

USA1: Lynn Baker - Karen McCallum, Kerri Sanborn - Irina Levitina, Beth Palmer - Sylvia Shi
USA2: Hjordis Eythorsdottir - Linda Lewis, Janice Seamon-Molson - Lynn Deas, Sally Wheeler - Cindy Bernstein


V Mixových týmech to jsou:
USA1: Uday Ivatury - Christal Henner, Howie Weinstein - Cheri Bjerkan, Steve Garner - Jill Meyers
USA2: Andrew Rosenthal, Debbie Rosenberg, Michael Rosenberg, Chris Willenken - Migry Zur-Campanile

 

Předcházející aktualita