Mistrovství světa 2019

12.10.2019

 

Nejdůležitější soutěž roku Mistrovsví světa týmů konané v čínském Wuhan se skládalo z pěti soutěží: Open (Bermuda Bowl), ženy (Venice Cup), senioři (d'Orsi Trophy), mixy (Wuhan Cup) a mezinárodní volné soutěže (World Transnational Open Teams).

Nejprestižnější část - Bermuda Bowl - vyhrálo Polsko před Holandskem a Norskem.

 

Bartosz Chmurski, Michal Nowosadski, Jacek Kalita, Piotr Tuczynski, Grzegorz Narkiewicz, Krzysztof Buras, Marek Pietraszek (NPC), Marek Wojcicki (Coach)

Zajímavé je, že jak USA I, tak Čína a Švédsko, které byli po kvalifikaci na prvních třech místech, postupně vypadli v KO a na medaile nedosáhli.

 

Venice Cup získalo Švédsko - Kathrine Bertheau, Sanna Clementsson, Ida Grönqvist, Jessica Larsson, Emma Övelius, Cecilia Rimstedt, Kenneth Borin (npc), Carina Wademark (Coach). Na dalších místech skončily Čína a Anglie.

V d'Orsi Trophy zvítězilo Dánsko - Knud-Åge Boesgård, Søren Christiansen, Henrik Norman Hansen, Hans Christian Nielsen, Jorgen Cilleborg, Hansen, Steen Schou, Bo Lønberg Bilde (NPC), Jan Nielsen (Coach). Stříbro a bonz získali Anglie a Indie.

V mixové soutěži Wuhan Cup zvítězilo Rusko - Alexander Dubinin, Alexej Gerasimov, Andrey Gromov, Anna Gulevich, Tatiana Ponomareva a Olga Vorobeychikova. Druzí a třetí skončili USA I a Rumunsko.

Ve World Transnational Open Teams se na prvních třech místech umístila jen čínská družstva. Zvítězilo Shanghailvcheng: Yong Chen, Yong Lian, Yide Luo, Shaolin Sun, Xiaoguang Yu, Shengle Zhang, Lin Zheng (NPC). Da dalších místech se umístili San Chen Fund a  Zhejiangqiantang.

 

Medaile tak získávala především Evropská družstva. Významný je vzestup Asie, ale naopak zcela selhalo favorizované USA, které ve většině soutěží po kvalifikaci vedlo nebo bylo na čelních místech, ale v závěrečném KO, v USA tak oblíbeném, na své soupeře nestačilo.

 

Předcházející aktualita