Nejmenší rozdíl

20.2.2022

 

Toto rozdání pochází z internetového turnaje Alt BAM Invitational II. V turnajích týmů Board-a-match se v rozdání za libovolný zisk přidělují 2 body a za remízu 1. Tedy získáte dva body i za rozdíl pouhých 10 prostých bodů. I to se občas stává. Zde však získal tým GUPTA svých 10 bodů za paradoxní závazky.

Krabice 1, rozdával N, oba v první
K974
J96
Q8
A1072

 
-
A875
K76432
K43
J86532
K432
A5
6

 
AQ10
Q10
J109
QJ985

 

 

Západ

Sever

Východ

Jih

Mahmood v. d. Hoek Gold Bremer
  pas 2 pas…

2 jsou v kartě Zii Mahmooda a Davida Golda označny jako "silnější" slabé dva v barvě. Kdo ví, jak by vypadala slabší verze?

Obrana začala dvěma koly trefů. Druhé Gold snapl, odehrál dvě kola kár a snapl poslední tref. Pak následovala dvě kola srdcí a káro. Sever zahodil tref, a tak hlavní hráč opět snapl. Stále chybí jeden zdvih a není vidět, kde by se dal získat.

Gold odešel třetím kolem srdcí, které získal Sever na kluka. Sever již má jen čtyři trumfy, a tak vynesl malý. To se však neukázalo jako šťastné, protože Jih se dobral desítkou a nechtělo se mu nosit od trumfového AQ do "silné" varianty zahájení. Zahrál tedy svůj poslední tref. Sever má snapnout králem, protože hlavní hráč již nemůže mít ani na nejsilnější slabý dvoutrik obě pikové figury, ale neudělal to, takže Gold přesnapl klukem a získal za splnění závazku veledůležitých 110 bodů.

Západ

Sever

Východ

Jih

Hoebe de Wijs Zomer Muller
  pas pas 1
pas 1 pas pas
2 kontra pas 2
pas…      

Stejný závazek, ale z druhé linky, když Východ tentokrát neuznal svou kartu vhodnou ani na slabou variantu slabého dvoutriku. Většinou není známkou dobré hry, když družstvo hraje stejný závazek na obou linkách. Zde se to ale vyplatilo, když Simon de Wijs spadl jen za -100 a jeho tým tak získal 2 body za vyhrané rozdání.

Z celého pole jen Lindqvist a Brogeland vydražili optimální 4. Východ po podobné dražbě jako výše uvěřil, že partner má chicane v pikách a dal ještě reopen kontra, což vedlo k podlimitní hře.

Lindqvist snapl pikový výnos a hned zahrál tři kola kár a snapl třetí kolo. Následovala dvě kola trumfů a kárová masáž.
K97
J
-
A107

 
-
8
764
K43
J8653
4
-
6

 
Q10
-
-
QJ985

 

Obrana může již jen snapnout vysokým trumfem a vrátit hlavního hráče do ruky pikem, což vede k deseti zdvihům. Sever však zkusil na tři kola kár zahodit piky s tím, že pak hlavního hráč dotrumfuje. Tentokrát však jinak správná strategie nevedla k lepšímu výsledku.

Stůl zahodil tref a dva piky a po stažení kár snapl malý tref a pak snapl pik posledním trumfem. Sever přesnapl, ale musel vynést od A. Lindqvist tak splnil dokonce +1.

 

Předcházející rozdání