Neobvyklý skvíz

17.3.2022

 

Austrálie byla letos zasažena covidem méně, a proto se mohla část soutěží odehrávat naživo, i když podzimní národní soutěž týmů se raději konala v sousední Tasmánii. Nenechte se mýlit názvem podzimní, soutěž se konala na přelomu dubna a května, kdy je v Austrálii podzim. Následující rozdání pochází hned z prvního kola kvalifikace.

Krabice 6, rozdával E, EW v druhé
J3
85
965
K98532

 
10954
QJ103
KQJ104
-
KQ8
972
8732
AJ7

 
A762
AK64
A
Q1064

 

Západ

Sever

Východ

Jih

    pas 1
1 3 3 5
pas…      

3 byly blokující, ale to Jih neodradilo. 3BT by s partnerovými trefy, které jistě neobsahují AK a jedinou károvou zádrží by jistě byly beznadějný závazek a proto Jih zvolil reálnějších 5.

Hlavní hráč, Kiwi James Coutts, sehrál velice neobvyklou koncovku. Vzal kárový výnos esem a zahrál tref do krále. Pokud by byly trumfy 2-1, nebyl by se závazkem žádný problém. Ale když se ukázaly 3-0 a Východ vrátil K, zdálo se naopak, že závazek nebude možné splnit.

Coutts se ale nevzdával. Vzal A a pokračoval dalším pikem do dámy Východu. Ten nyní pokračoval srdcem do esa hlavního hráče. Následoval pikový snap, přechod do ruky károvým snapem, srdcový král a srdcový snap. Ze stolu pak zahrál trefový impas. Vznikla tříkartová koncovka:
-
-
9
98

 
10
Q
Q
-
-
-
87
J

 
7
6
-
Q

 

Na odehrávanou Q je Západ ve speciálním typu skvízu, který se vyskytne jednou za život. Zahozením drahé barvy přímo vypracuje zdvih hlavnímu hráči. A po zahození kára bude stůl vysoký.

I díky tomuto rozdání vyhrál tým MILNE ve složení Milne, Coutts, Nunn, Dalley celou soutěž.

Stejně sehrál 5 také známý australský internacionál Terry Brown, a ještě dva další hlavní hráči. Jako již téměř každé zahrání je již tento trumfový steppingstone skvíz proti třem singlům popsán z dřívějška a má název Schroederův skvíz.

 

Předcházející rozdání