Mistrovství ČR v IMP

03.10.2022

 

O víkendu 1.-2. 10.2022 proběhlo Mistrovství ČR párů s IMP hodnocením.

Medailisté

Nejlepší mix

Jedním ze zajímavých rozdání bylo č. 3 v druhém kole.

Krabice 3, rozdával W, EW v druhé
4
AJ65
AJ3
K8732

 
A
108
Q10987
Q10654
J1098
972
K652
AJ

 
KQ76532
KQ43
4
9

 

 

Rozdání se hrálo na 16 stolech. Drahá hra byla populárním závazkem. Na devíti stolech se hráli 4 a na dvou jen 3. Na dalších čtyřech stolech se sehrávaly 4 a na jednom dokonce 6.

Deset zdvihů v pikovém závazku získala jen jediná dvojice, ovšem po výnosu A. Ve skutečnosti je závazek bez problémů, pokud jsou piky 3-2, případně je singl eso před dlouhými piky. Proti čtvrtému esu na libovolné straně se pojistit nelze, ale proti singl esu u Západu to lze. Stačí jen v prvním zdvihu zahrát z obou listů malý pik. Jediné, co bychom mohli ztratit, je nadzdvih, pokud by bylo dubl eso u Východu. Trochu riskantní by toto zabezpečení mohlo být jen tehdy, pokud by přišel srdcový výnos, ale to se stalo proti závazku 4 pouze u jediného stolu.

Bez zajímavosti není ani sehrávka 4. Na každém stole, kde se tento závazek hrál, přišel jiný výnos. Po A nebyl velký problém splnit s nadzdvihem. Naopak po trefovém výnosu a trefovém pokračování by nás zachránilo již jen zázračné uhodnutí singl pikového esa.

Po trumfovém nebo károvém výnosu se objevuje podobný motiv. Například po károvém výnosu vezmeme zdvih esem a přirozeně zahrajeme pik do krále a esa. Západ pokračuje dalším kárem. To hlavní hráč snapne a pokračuje pikovým snapem. Pokud by oba soupeři pik přiznali a barva by se rozpadla 3-2, třikrát trumfneme a splníme s nadzdvihem. Ale zde Západ nepřizná. Hlavní hráč snapuje pik a přechází trumfem do ruky. Kvůli komunikačním problémům musí nyní snapnout pik trumfovým esem. Pak přejde posledním srdcem do ruky. Tím sice vyroste Východu trumfová devítka, ale hlavní hráč nyní tahá své piky. Odevzdá tak jen pik, srdce a tref.

 

Předcházející rozdání