Několik vrstev

27.1.2023 

Jde o rozdání z 19. kola základní části loňského Bermuda Bowl.

Krabice 12, rozdával W, NS v druhé
9652
Q763
4
J543

 
J8
1094
10986
A862
A
AK52
AQJ
KQ1097

 
KQ10743
J8
K7532
-

 

 

Na polovině z 24 stolů se hrál na lince NS pikový závazek. Na jednom stole to byly 3x= a na jednom 5x-2, již za 500. Na ostatních deseti to byly 4x-1 za 200.

Druhá polovina stolů přelicitovala soupeřovy piky na 5. Na tomto závazku je zajímavé, jak se postupně odhalovaly jednotlivé vrstvy a jak se měnil pohled na předpokládaný výsledek. Podívejme se na to v časovém vývoji:

1) Jih vynášel K. Hlavní hráč vzal esem a vypadá to, že vytrumfuje a pak vypracuje káro na stole a zahodí na něj čtvrté srdce. Vypadá to, že Východ snadno splní.

2) V dalším zdvihu odehrál hlavní hráč K a Jih nepřiznal. Najednou se vše hroutí. Pokud hlavní hráč vytrumfuje, nejspíš odevzdá káro a dvě srdce. A pokud nevytrumfuje, snapne obrana káro. Zdá se, že hlavní hráč spadne.

3) Hlavní hráč ale našel řešení. Zahrál tři kola srdcí. Sever vzal dámou a hlavní hráč se zase cítil na koni. Až mu Sever zahraje káro, vezme esem, snapne srdce, dotrumfuje, a nakonec vypracuje káro. Závazek tak bude splněn.

4) Ale ani Sever nespal. Místo kára zahrál pik! Tím zkrátí hlavního hráče. Nyní již není čas na vypracovaní kára a hlavní hráč musí spadnout. To se také stalo na obou stolech ve sledovaném zápase USA1 - Švýcarsko.

5) Ale je zde ještě jedna vrstva. Hlavní hráč může odmítnout snapnout pik, ale zahodí káro. Do zdvihu se dostane Jih, ale má jen piky a kára a musí zadat zdvih buď zahráním do dvojité chicane nebo od K. Po zahrání do dvojité chicane je rozdání ještě okořeněné tím, že hlavní hráč snapne na stole a z ruky zahodí káro. Pak snapne čtvrté srdce a korunuje hru trumfovým zahráním.

Skvělé rozdání se spoustou zvratů. Ital Lauria však předvedl, že je možné jej splnit i mnohem jednodušeji. Hned ve třetím zdvihu, když zjistil špatnou rozlohu trumfů, zahrál z ruky lstivého J. Jih propustil a bylo vymalováno.

 

Předcházející rozdání