I mistr tesař se utne

29.01.2023

 

Ve 2. kole loňského Bermuda Bowl se setkalo mnoho zajímavých rozdání. Jedno z nejzajímavějších rozdání zápasu a možná i celého mistrovství přišlo v předposlední krabici zápasu.

Krabice 31, rozdával S, NS v druhé
9
Q963
KQT2

J752

 
AKQ
A10874
AJ
AK6
J86543
KJ
974
Q8

 
1072
52
8653
10943

 

 

Ve 14 z 24 zápasů dospěla linka EW do malého slemu v pikách nebo BT a všichni jej splnili téměř vždy s nadzdvihem. Stačilo trumfnout jen dvakrát, a když pak prošla dvě kola srdcí, bylo již hotovo. Hlavní hráč nyní snapnul srdce zvysoka J a pak přešel na stůl třetím kolem trumfů. Jedno káro zmizelo na páté srdce a druhé na vysoký tref.

Ve dvou zápasech USA1 : USA2 a Švédsko : Norsko vydražili hráči na obou stolech velký slem a ve všech čtyřech případech jej splnili.

11 IMP brali za velký slem Nový Zéland v zápase proti Maďarsku a Anglie proti Singapuru.

Ale i na malém slemu se dalo vydělat. Holandsko se zastavilo na 6, ale bralo 10 IMP, když jejich soupeř Uruguay dostal jen do 3BT. Největší zisk 14 IMP bral také za malý slem Hong Kong, když jeho soupeř Kanada z velkého slemu spadl.

Ale Kanaďan Fourcaudot nebyl jediný, kdo si vybral slabou chvilku. I nejlepší hráči světa nemusí vždy vše udělat správně. Před zraky tisíců diváků se na BBO odehrával zápas favoritů. V něm bojovala domácí Itálie proti pozdějšímu mistru světa Švýcarsku. Madala - Duboin měli nedorozumění a zastavili se v 5. Když na druhém stole "Švýcaři" Klukowski - Gawrys vydražili velký slem v pikách, zdála se italská ztráta 14 IMP jistá. Ale Gawrys zahrál tři kola trumfů. Situaci ještě šlo zachránit srdcovým impasem do kluka nebo srdco-károvým skvízem, ale Gawrys zahrál na vypadnutí maximálně třetí Q, a pak již nebylo možné velký slem splnit. Místo ztráty nečekaný zisk 11 IMP pro Itálii.

 

Předcházející rozdání