Jiná cesta

2.2.2023

 

Ve 19. kole loňského Bermuda Bowl se objevilo zajímavé rozdání.

Krabice 12, rozdával W, NS v druhé
9652
Q763
4
J543

 
J8
1094
10986
A862
A
AK52
AQJ
KQ1097

 
KQ10743
J8
K7532
-

 

 

 

V zápase Nový Zéland - USA2 se na obou stolech dostaly oba týmy do obvyklého závazku 5. Po dobrání prvního zdvihu pikovým esem a odehrání K, zahráli oba hráči správně tři kola srdcí. Nyní se láme chleba.

Novozélanďan Whibley zahrál káro. Hlavní hráč vzal hned esem, snapl poslední srdce a vytrumfoval s deklarovaným impasem na trumfového kluka. Pak již jen odevzdal K a ukázal dvě poslední karty - trumf a vysoké káro.

Naopak Američan Kraynak po získání zdvihu na Q zahrál nátlakový pik. Tempo je zde hlavním faktorem ke splnění závazku. Hlavní hráč snapl, ale již je zkrácen a nestíhá vypracovat káro. Teoreticky mohl stále ještě hlavní hráč splnit, kdyby na pik zahodil káro. Do zdvihu se dostane Jih a nyní musí zadat zahráním do double chicane nebo kár. Tím okamžitě vrátí získaný zdvih.

V zápase Švédsko - Itálie přepálili Švédové Bertheau - Hult  závazek a vydražili 6. Madala vynesl K. Hlavní hráč stáhl trumfového krále, a když zjistil rozlohu, přešel trumfovým esem na stůl a zahrál kárový impas. Splnit slem lze jen po srdcovém výnosu, ale tímto způsobem vzalo vše rychlý konec. Jih vzal K a poslal kárový snap. Dva pády byl nakonec předpokládaný výsledek.

Na druhém stole zápasu Švédsko - Itálie odhalil Lauria ihned důležitost, kterou hraje v tomto rozdání tempo a zvolil jinou originální cestu ke splnění. Pro stejných dvou prvních zdvizích A a K zahrál ihned Q! Z pohledu Jihu je položení krále špatné zahrání, a tak propustil. Lauria nyní obrátil pozornost na srdce a po třech kolech srdcí již se splněním závazku neměl žádný problém.

 

Předcházející rozdání